Restaurování

Historizujcí komoda

Komoda historismus

Oprava poškození seschnutím a od červotoče. Doplnění lišt. Celkové slepení. Zprovoznění šuplíků. Nová povrchová úprava.


Ukázka čalouněného a vyplétaného sedacího nábytku

Sezení čalouněné a s výpletem

Ukázka z restaurovaného sedacího nábytku. Kompletní restaurování. Křesílko čalouněné do kůže, gondolka do látky. Sedák židle nově vypletený (bez retuše).


Secesní přístěnný stolek

Secesní stoleček

Doplnění a nahrazení poškozených a chybějících dýh. Doplnění vrchní řezbičky. Opravení a sjednocení mosazných prvků, doplnění klíčů. Slepení. Nová povrchová úprava.


Empírový stůl

Empírový psací stůl

Celkové rozebrání. Odstranění moderního laku, tmelu a vysprávek. Náprava a retuše probroušených dýh. Obnovení zadní strany jako pohledové. Čištění vnitřků a stop po vodě. Nová dna šuplíků. Nové řešení pojezdů vnitřních šuplíků. Zprovoznění šuplíků a dvířek. Doplnění kování, zámků a klíčů. Narovnání horní desky. Předýhování a patinování horní desky. Obnova černých prvků. Nová šelaková politura.


Secesní šatní skříň v bílé olejové barvě

Šatní skříň

Odstranění poničené barvy. Nové slepení. Vyčištění vnitřních částí. Zprovoznění šuplíků a dveří. Čištění kování, výroba klíčů. Doplnění chybějcích nohou. Nová povrchová úprava bílou olejovou barvou.


Okovaný cestovní kufr

Okovaný cestovní kufr

Vyspravení a konstrukční zpevnění. Doplnění stojných lišt. Upevnění okování. Zprovoznění zámku, doplnění klíče. Retuše a zafixování povrchu.


Historizujcí sekretář

Historizujcí sekretář

Jen částečná oprava. Odstranění neodborných zásahů. Zpevnění rozeschlých částí. Rozchození dveří a zámků. Rozleštění povrchu.


Psací stůl klasicismus

Klasicisní psací stůl

Kompletní rozebrání. Srovnání prolámané desky. Podlepení a doplnění švartnové výzdoby. Výměna pojezdů na šuplících i ve stole. Doplnění knopek dle originálu. Nová politura.


Psací stůl Mahagonový

Dámský psací stůl

Konstrukční zpevnění stolu, seřízení dvířek. Doplnění, vyspravení a podlepení mahagonové dýhy. Zprovoznění zámků. Nastavení výšky o +5 cm pro ergonomické používání. Čištění vnitřků. Nová politura.


Psací stůl Ořechový

Psací stůl

Konstrukční zpevnění stolu i šuplíků. Vyšpánování rozeschlých boků. Doplnění, vyspravení a podlepení ořechových švarten. Oprava stávajících a doplnění chybějících řezeb a dřevěných kování. Nová výroba poličky a ohrádky horního dílu. Oprava zámků. Nová kůže. Nová politura.


Dubové schodiště

Dubové schodiště

Celková repase prošlapaného a rozeschlého schodiště. Vysazení a doplnění chybějcích dílů. Odstranění původní povrchové úpravy. Srovnání schodnic. Zábradlí. Nová povrchová úprava.


Stůl a skříň secese

Stůl a skříň secese

Mahagonový stůl - kompletní konstrukční i povrchová oprava, včetně náhrady kůže na psací desce a mosazného okování soklu, oprava zámků.

Stůl poté doplněn dobovou skříní obdobného vzhledu. Skříň přizpůsobena stolu, kompletní mechanická oprava, výměna nožiček za sokl okovaný mosazí, doplnění shodným kováním. Ořechová dýha přimořena do odstínu stolu.


Kolovrat

Kolovrat

Kompletní oprava do funkčního stavu. Rozebrání a zcentrování kola. Nové slepení konstrukce. Oprava mechanismu šlapání. Doplnění zlámaných soustružených dílů. Povrchová úprava přírodní, olejovaná.


Mahagonová komoda biedermeier

Mahagonová komoda biedermeier

Rozražení, včetně všech šuplat. Výměna pojezdů za tyto z tvrdého dřeva, seřízení šuplíků. Slepení rozeschlých boků. Oprava poškozené spodní části - nový nákližek pod spodním šuplíkem, výměna jedné zadní nohy, nové švartnování druhé. Doplnění klíčů k zámkům, výměna nepůvodního kování za stylově odpovídající. Šelaková politura.


Vchodové dveře kostela Sv. Václava Žabonosy

Vchodové dveře kostela Sv. Václava Žabonosy

Oprava zanedbaných dveří kostela Sv. Václava v Žabonosích jako součást celkového restaurování kostela. Sejmutí staré povrchové úpravy. Konzervování zteřelého povrchu. Vysazení nenávratně poškozených částí. Odstranění vrutů, nahrazeno kovanými hřeby do původního vzoru. Povrchová úprava.


Dubová selská židle

Dubová selská židle

Restaurování čepů v rámu pod sedákem. Doplnění odlepených a ztracených částí soustružených nohou. Slepení opěráku. Slepení sedáku a jeho doplnění v části zabraňující vylomení opěradla. Nové klíny. Nová povrchová úprava.


Secesní stůl

Secesní stůl

Rozložení, sundání tří vrstev barvy, oprava povrchu poškozeného užitím namísto pracovního ponku. Vyčištění, slepení a seřízení korpusu i všech šuplíků. Výroba nových nohou. Slepení. Ošetření proti dřevokaznému hmyzu. Sjednocení odstínu a nová povrchová úprava. Doplnění marmolea na psací desku.


Set židlí biedermeier

Set židlí biedermeier

Rozebrání. Oprava zlámaných čepů, zničených dlabů, podélně i příčně zlomených nohou. Slepení do individuálních tvarů. Vyztužení ukotvení područek. Sundání povrchové úpravy, vytmelení, obroušení a nová povrchová úprava. Dopasování dříve očalouněných sedáků. Celkem 10 kusů.


Dubová biedermeier komoda

Dubová biedermeier komoda

Odstranění nepůvodního kování. Rozražení, slepení a vyšpánování rozeschlých boků. Odstranění staré povrchové úpravy, vyčištění, ošetření proti dřevokaznému hmyzu, vysazení vyježděných pojezdů tvrdým dřevem, slepení. Dtto na šuplatech. Oprava zámků, dodání klíčů, vyspravení původního kování, seřízení. Nová povrchová úprava.


Vojenský kufr

Vojenský kufr

Vyšpánování rozeschlých spárovek, konstrukční slepení, vyčištění a vybroušení. Výměna části dna po napadení červotočem, ošetření proti dřevokaznému hmyzu. Výměna nepůvodního sololitového dna šuplete za smrkové, seštelování výšky šuplete. Výroba nových nožiček. Nová povrchová úprava, restaurování jmenovky. Vyčištění kování, oprava nesprávného namontování petlice.


Jednomístná škamna

Jednomístná škamna

Kompletní rozebrání, vyčištění, sundání staré povrchové úpravy, slepení. Příprava k používání dětmi v ZŠ. Nová povrchová úprava.


Zmenšení rámu obrazu

Zmenšení rámu obrazu

Zmenšení obrazového rámu na míru. Zpevnění, oprava a doplnění štukové výzdoby. Nové zlacení do patiny.


Komoda Biedermeier

Komoda Biedermeier

Kompletní oprava silně poškozeného dýhování. Slepení šuplíků, včetně vysazení pojezdů tvrdým dřevem. Doplnění chybějcích částí dekoru. Slepení konstrukce. Výměna nožiček za stylově odpovídající, stejně tak kování na šuplících. Ošetření proti napadení červotočem. Nová povrchová úprava.


Rohová skříň

Rohová skříň

Zbavení barvy a staré tapety, příprava povrchu pro změnu povrchové úpravy. Vyčištění vnitřků, řešení uložení polic. Úpravy nutné pro vložení elektronických systémů a nová povrchová úprava.


Americký stůl

Americký stůl

Dolepení dýh, konstrukční zpevnění stolu i šuplíků, vysazení pojezdů tvrdým dřevem, výroba zámku šuplat ovládaného roletou, oprava rolety včetně nových lan a opravy zámku, nová povrchová úprava.


Židle/Schůdky historismus

Židle/Knihovní schůdky historismus

Konstrukční slepení, ochana proti červotoči, nahrazení jím nevratně poškozených částí, včetně částí soustružených a řezbovaných. Oprava zničených konstrukčních spojů. Povrchová úprava dle přání zákazníka.

Doplnění chybějcí části kování v originální povrchové úpravě.


Barokní sekretář

Barokní sekretář

Kompletní oprava, uzpůsobení nepůvodních dvířek, výměna pantů za stylově odpovídající.


Hodiny - Mostecká věž

Hodiny - Mostecká věž

Kompletní oprava, doplnění chybějcích řezeb.


Židle biedermeier-neorokoko

Židle biedermeier-neorokoko

Celková oprava. Konstrukční zpevnění.


Barokní komoda

Barokní komoda

Zafixování švartnovaného povrchu, nahrazení opotřebených částí, ochrana proti čevotoči, nová povrchová úprava.


Šicí stolek

Šicí stolek

Kompletní oprava, včetně slepení horní desky a doplnění řezaných a soustružených dílů.


Barokní sekretář

Barokní sekretář

Tento sekretář byl a je ukázkou řemeslné zručnosti tvůrce. A teď, když šuplíky znovu chodí a dvířka zavírají, je i krásným kusem do nejednoho interiéru.


Neorokoková židle

Neorokoková židle

Tato neorokoková židle byla v tak špatném stavu, že bylo třeba jednu přední nohu úplně nahradit.


Stůl secese

Stůl secese

Tento stůl sloužil už léta jako zámečnický ponk. Nyní je opraven do svého původního vzhledu.Úvod
Výroba
Tvorba
Restaurování
O nás
Kontakt

Shop Woodworkers

Instagram
Facebook
© Woodworkers 2014-2023 All rights reserved. | Nahoru