O Woodworkers

Truhlářská a restaurátorská dílna navíc s vlastní specifickou nabídkou dřeva.

Díky bohatým zkušenostem s restaurováním nábytku můžeme do své tvorby vnést i historický přesah a zkušenosti s tvorbou replik. Vlastní zásoba atypického řeziva nám zase rozšiřuje možnosti u moderních např. liveedge výrobků.

Máme široké zkušenosti s nestandartními požadavky, které plníme ve spolupráci s našimi spřízněnými architekty, čalouníky, pasíři, sklenáři, zámečníky, elektrikáři a dalšími odborníky.

Neváhejte nás oslovit i s Vaším požadavkem většího i menšího rozsahu.

            Za Woodworkers
                                    Jan Vacík a Václav ŠámalJan Vacík

Práci se dřevem se věnuje již od dětství, a tak není divu, že se rozhodl pro Střední odborné učiliště nábytkářské a technické na Praze 5 – obor umělecký truhlář. Zde složil učňovskou zkoušku a následně také zkoušku maturitní v oboru umělecké řemeslné práce.

Již na škole (v roce 2000) byl přijat do zavedené firmy Restaurátorská dílna Říčany, s jejichž kolektivem restaurátorů spolupracuje na realizacích dodnes. Pro svou profesionalizaci dále absolvoval dvouleté odborné studium s osvědčením starožitník na Rudolfinské akademii pod záštitou Asociace starožitníků České republiky.

V roce 2014 se svými kamarády Václavem Šámalem a Liborem Motyčkou založil dílenské seskupení Woodworkers.


Václav Šámal

I malý kamínek může spustit lavinu. A tak když dá táta synovi první nůž a s dědou mu ukáží jak se tluče píšťalička a řeže loďka z borové kůry, možná ani netuší, kam to povede.

Profesionální etapa mého vztahu k dřevu se začala odvíjet hned po maturitě. Co začalo jako letní brigáda, se rychle změnilo v práci, která mi umožnila vystudovat FEL ČVUT. A závěrem studií už jsem se rozhodl, že to bude i následně má kariérní cesta.

Po devíti letech práce v Restaurátorské dílně Říčany, přišel čas vrhnout se do vlastního projektu - Woodworkers.

Úvod
Výroba
Tvorba
Restaurování
O nás
Kontakt

Shop Woodworkers

Instagram
Facebook
© Woodworkers 2014-2023 All rights reserved. | Nahoru