O Woodworkers

Woodworkers je dílenské seskupení tří dlouholetých kamarádů, kteří se sešli na stejné cestě zvané dřevo.

O Liborovi jsme vždy věděli, že se věnuje tvorbě moderního nábytku, designovému zpracování moderních materiálů a designu celkově. Nakonec však vyšlo najevo, že chce své kroky směřovat k výrobě výhradně dřevěného nábytku vlastního návrhu. A tím se naše cesty spojili.

Václavův příběh je možná o to zajímavější, že jeho si touha po práci se dřevem musela doslova utrhnout až z oborově vzdálené fakulty elektrotechniky, i přes to, že prosperoval na výbornou. Ale jak se říká: když musíš, tak musíš. Po pár letech dřevařských samostudijí, kde šel doslova až ke kořenu věci. Zabývá se totiž ještě přímo těžbou ovocných dřevin a jejím následným zpracováním pro truhlářské účely. Z Václava se pod vedením v restaurátorské dílně v Říčanech stal plnohodnotný restaurátor elektrotechnik.

Můj příběh je nejjednodušší. Vlastně jsem v dětství ani nikdy nechtěl být popelářem. Když jsem se dozvěděl, že praděda byl tesař, děda truhlář a že se do dřeva dají mydlit hřebíky, chtěl jsem být truhlářem. A svou dřevěnou životní cestu tak naplňuji již 16let. Též jako restaurátor nábytku v Říčanech.

Od naší spolupráce si slibujeme možnost zajímavého propojení zkušeností a znalostí restaurátorů nábytku, čerpajících převážně z historie, se světovým rozhledem moderní doby. A moderního užitého umění.

            Za Woodworkers
                                    Jan VacíkJ - Jan Vacík

Práci se dřevem se věnuje již od dětství, a tak není divu, že se rozhodl pro Střední odborné učiliště nábytkářské a technické na Praze 5 – obor umělecký truhlář. Zde složil učňovskou zkoušku a následně také zkoušku maturitní v oboru umělecké řemeslné práce.

Již na škole (v roce 2000) byl přijat do zavedené firmy Restaurátorská dílna Říčany, s jejichž kolektivem restaurátorů spolupracuje na realizacích dodnes. Pro svou profesionalizaci dále absolvoval dvouleté odborné studium s osvědčením starožitník na Rudolfinské akademii pod záštitou Asociace starožitníků České republiky.

V roce 2014 se svými kamarády Václavem Šámalem a Liborem Motyčkou založil dílenské seskupení Woodworkers.


L - Libor Motyčka

www.libormotycka.cz


V - Václav Šámal

I malý kamínek může spustit lavinu. A tak když dá táta synovi první nůž a s dědou mu ukáží jak se tluče píšťalička a řeže loďka z borové kůry, možná ani netuší, kam to povede.

Profesionální etapa mého vztahu k dřevu se začala odvíjet hned po maturitě. Co začalo jako letní brigáda, se rychle změnilo v práci, která mi umožnila vystudovat FEL ČVUT. A závěrem studií už jsem se rozhodl, že to bude i následně má kariérní cesta.

Po devíti letech práce v Restaurátorské dílně Říčany, přišel čas vrhnout se do vlastního projektu - Woodworkers.

Úvod
Výroba
Tvorba
Restaurování
O nás
Kontakt

Shop Woodworkers

Instagram
Facebook
© Woodworkers 2014-2021 All rights reserved. | Nahoru